loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 387
چهارشنبه 22 مهر 1399 زمان : 17:37

سه شنبه بیست و دوم مهر ۱۳۹۹ - 13:23 - همسفرمیلادعیدی -

جلسه چهاردهم ازدوره اول کارگاه‌های آموزشی خصوصی مسافران کنگرۀ 60 زالپارس با استادی مرزبان محترم مسافرحسین و نگهبانی مسافرابوالفضل و دبیری مسافرعباس در روزشنبه نونزدهم مهرماه ساعت 16:00با دستور جلسه هفته ایجنت و مرزبان آغاز به کار نمود.

سخنان استاد:

سلام دوستان حسین هستم یک مسافر
خداوند را شاکر و سپاسگزارم که در این ساعت در جمع شما عزیزان هستم و از جناب درودگر عزیز نهایت تشکر را دارم که امکان بودن در این مکان ارزشمند را مهیاکردن و همچنین از نگهبان جلسه آقای ابوالفضل تشکر میکنم که بنده را انتخاب کردند تا با خدمت کردن از آموزش‌های کنگره بهره‌مند شوم.
سخنان استاد جلسه قبلی را که در مورد سیستم ایکس بود آقای عباس دبیر جلسه قرائت کردند و جقدر این سخنان به‌جا و زیبا بود و چقدر در مورد خود من این سخنان صدق می‌کند. قبل از ورود به کنگره و شناخت از علوم کنگره بر این باور بودم که ترک یعنی نهایتاً یک هفته مواد مصرف نکردن است. اشتباهی که من و بسیاری ازدیگر افراد مصرف کننده مواد بودند مرتکب آن می‌شدند و بازهم برای رهایی از بند مواد شاید بارها این اشتباه را تکرار کرده و می‌کردند. همانطورکه می‌دانید کنگره 60 مرکز علمی‌و تحقیقاتی مستقل و مردم نهادی است که در امر کاهش سوءمصرف مواد مخدر مشغول فعالیت هست. با توجه به منابع و یافته‌های علمی‌و تجربی که کنگره در طول این سال‌ها به دست آورده است ثابت کرده که در دنیا حرفی برای درمان اعتیاد دارد. همچنین باید اذعان داشت که کنگره 60 در زمینهٔ مدیریت و اداره مسافران و هم سفران دارای تشکیلات و مدیریت بسیار منسجم و مستحکمی‌است و در بزرگترین تجمعات مانند پارک طالقانی تهران همه افراد در کنار یکدیگر بدون هیچ مشکلی اوقات را سپری می‌کنند.

در سیستم کنگره که دستور جلسه بی‌ارتباط با سخنان من نیست بنیان کنگره قرار دارند و بعد از آن دیده‌بانان هستند که تعداد آن‌ها چهارده نفر می‌باشند و بعد از بنیان کنگره تصمیم‌گیری می‌کنند. در نمایندگی‌ها و شعبات کنگره در سراسر کشور نیز ایجنت هر شعبه در ارتباط با دیده‌بانان کنگره به همراه گروه مرزبانی مسئولیت اداره شعبه را به عهده‌دارند. من یکی از افرادی بودم که در ابتدای ورودم به کنگره باحال بسیار بدی وارد شدم و تصورم این بود که افرادی که به دیگران خدمات ارائه می‌دهند وظیفه آن‌هاست اما بعد دریافتم که این افراد دقیقاً روزی مانند من بوده‌اند والان به بهبودی رسیده‌اند و برای اینکه حالشان بهتر باشد این خدمات را به دیگران ارائه می‌دهند. دریافتم کسانی قبلاً برای این افراد خدمت کرده‌اند تابه‌حال خوش رسیده‌اند و همین افراد که زمانی حالشان بد بوده و اینکه درجایگاهی دیگر قرار دارند به من و امثال من خدمت میکنند نا ما حالمان خوب شود.

آقای مهندس در مورد مرزبانان کلام بسیار جالبی را فرموده‌اند و آن اینکه می‌فرمایند: گاهی عشق یعنی پای‌برهنه بر روی گداخته‌های آتش راه رفتن. منظور از این فرمایش آقای مهندس این است که چنانچه مشکلی هست باید به نحوی حل شود. تمام تلاش گروه مرزبانی بر این است که تمام کسانیکه برای درمان و رهایی به کنگره مراجعه می‌کنند پذیرش شوند ولی کنگره هم برای پذیرش هم محدود است و هم اینکه برای خودش قوانینی دارد. در مورد خدمات آقای درودگرها خواستم چند کلمه‌ای بگویم و آن اینکه من در ابتدای ورودم به شعبه فردوسی ایشان مرزبان بودند و اتفاقاً توسط خود‌شان پذیرش شدم و بعد از آن ایجنت شدند و در حال حاضر هم با توجه به اینکه کمک راهنما در شعبه فردوسی هستند مسئولیت کارگاه آموزشی زال پارس را به عهده‌ دارند و از این بابت باید به ایشان یک خسته نباشید جانانه گفت. از اینکه با سکوت خودتان به حرف‌های من گوش کردید از همه شما عزیزان سپاسگزارم.

نگارش،تصویربرداروتنطیم برای وبلاگ:مسافرحسن
ادامه مطالب در آرشیو کارگاه‌های آموزشی کنگره 60

مرزبانی یعنی خدمت در خط مقدم
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی