loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 372
پنجشنبه 30 مهر 1399 زمان : 2:39

سه شنبه بیست و نهم مهر ۱۳۹۹ - 12:58 - همسفرمیلادعیدی -

مسافر حسن مرزبان شعبه صائب تبریزی، با آخرین آنتی ایکس مصرفی تریاک به کنگره وارد شدو 12ماه با راهنمایی مرزبانی احمدآقا سفر کرد، رشته ورزشی او در کنگره فوتبال است و 3 سال رهایی دارد. با او گفت و گویی داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید:

-از حس و حال خودتان در این هفته بگوئید.

واقعیت من در سال ۹۸ که انتخابات مرزبانی بود به دلیل مشکلات و مشغله کاری تمایل چندانی برای شرکت در انتخابات مرزبانی نداشتم و برعکس، راهنمای من آقاحجت بسیار تاکید داشتند که حتما در انتخابات شرکت کنم. یک شب خواب دیدم با آقا حجت نشسته‌ام و مواد مصرف می‌کنم و خوابم را برای آقا حجت تعریف کردم و ایشان فرمودند این همان نیروهای منفی است که زور می‌زنند تا در انتخابات مرزبانی شرکت نکنی و من باز قانع نشدم و چند روز بعد دوباره خوابی دیدم که با ایجنت قبلی شعبه عباس‌آقا جروبحث می‌کنیم و ایشان من را سرزنش می‌کنند که چرا در انتخابات شرکت نمی‌کنم و این شد که من در انتخابات مرزبانی شرکت کردم.
جایگاه مرزبانی یک جایگاه بسیار پرشور و عجیب و پر استرس و پردغدغه است و این جایگاه تاثیر بسیار خوبی در زندگی‌ام داشته و الان من از این بابت بسیار خوشحال و خوشنود هستم و کاملا از بودن و خدمت کردن در این جایگاه لذت می‌برم و احساس آرامش دارم و این هفته برایم هفته عزیزی است.

- جایگاه مرزبانی و به خصوص این هفته برای شما چه معنایی دارد؟ اگر بخواهید در یک جمله وصف کنید؟

یک شعری که همیشه در خاطرم هست:


در پی دانه مرو همچو کبوتر، که تو را ... عاقبت بهر یکی دانه به دام اندازند
صید کن شیر صفت، نیم بخور، نیم ببخش ... تا به هرجا که روی، بر تو سلام اندازند

و این شیر بنیان کنگره ۶۰ جناب آقای مهندس دژاکام است.

- چند مدت است که در جایگاه مرزبانی خدمت می‌کنید؟

تقریبا ۱۵ ماه.

- در این مدت 15 ماه چه سختی‌هایی را در این جایگاه و خدمت مرزبانی متحمل شدید؟

خب در مرزبانی فرد با یک شعبه و صد یا دویست نفر انسان طرف است و همان فردی که قدرت کنترل خانواده‌اش را هم نداشت، الان مرزبان کشیک می‌شود و موظف است که دقیقا راس ساعت ۱۳:۳۰ شعبه را باز کند و خیلی کارهای دیگر از این قبیل که باید منظم و دقیق سر ساعت انجام شود و خب متاسفانه در اواسط دوران مرزبانی ۲ نفر از دوستان مرزبان کنار کشیدند و این مسئولیت برعهده ۳ نفر افتاد و کار و مسئولیت‌مان سنگین تر شد.

- به نظرتان خدمت در جایگاه مرزبانی چه تاثیری بر زندگی شخصی شما و کامل شدن درمان اعتیاد و سفر دوم شما داشت؟

یکی از تاثیرات بارز خدمت مرزبانی در زندگی شخصی من وقت شناسی بود و این وقت شناسی باعث شد در این ۱۵ ماه برنامه خواب و بیداری من منظم و به موقع شود و تاثیر بسیار خوبی بر برنامه زندگی‌ام و منظم شدنم گذاشت.

از تاثیر آن روی درمانم و سفر دوم باید بگویم که مرزبانی جایگاهی است که پر است از آموزش‌های ناب، پر از هیجان و تجربه‌های ارزشمند.

- از نظر شما مرزبانی در یک کلام یعنی چه؟

یعنی نظم و انضباط

- لطفا به طور خلاصه وظایف مرزبانی و کارهایی که مرزبانان انجام می‌دهند را شرح دهید :

مرزبانان کنگره ۵ نفر هستند که راس آن‌ها ایجنت شعبه قرار دارد و هرکدام وظیفه‌ای را بر عهده دارند؛ مرزبان مالی، مرزبان ایمنی، مرزبان ورزشی، مرزبان خدمت، مرزبان سایت، مرزبان تولد، مرزبان انضباطی، نگهبان مرزبانی و این‌ها بین ۵ مرزبان تقسیم می‌شود و از هر ۱۴ هفته یکبار عوض می‌شود و این تقسیم کار و همچنین نظارت برعهده ایجنت شعبه می‌باشد.

- به عنوان سخن آخر اگر حرفی، سخنی، درد دلی یا حرف ناگفته‌ای مانده است بفرمایید :

من از اول خدمتم تا الان مرزبان انضباطی هستم و مرزبان انضباطی موظف است که از مسافرانی که بایستی جریمه نقدی پرداخت کنند و یا جبران خسارت کنند مبلغ را تمام و کمال دریافت کند و خُب من می‌دانم که شاید اشخاصی بوده باشند که امکان مالی نداشته‌اند و قانون به من می‌گوید که اگر مرزبان انضباطی هستی جبران خسارت را باید دریافت کنی و جناب مهندس هم در روز چهارشنبه فرمودند که این جبران خسارت خودش یک دارو است برای کسی که سفرش را خراب کرده است و می‌خواهد سفر مجدد کند و عمل سالم در این‌جا این است که مرزبان انضباطی با این‌که مطمئن است فرد از لحاظ مالی در مشکل است باید با این حال جدی پیگیر باشد و مبلغ را دریافت کند و درحالی‌که عمل به ظاهر نیک این است که مرزبان با خود می‌گوید شاید فرد نیاز مالی داشته باشد و در مشکل باشد پس جریمه را از او دریافت نکنم. امیدوارم سفر اولی و شخصی در طی این مدت از من رنجیده نشده باشد.

تهیه عکس:همسفر مهران

خدمتگزار وبلاگ: مسافر شهاب

نمایندگی صائب تبریزی
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو

ای دل از غم تا به کی نالی دل بی غم کجاست؟
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی