loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 508
جمعه 29 آبان 1399 زمان : 4:38

چهارشنبه بیست و هشتم آبان ۱۳۹۹ - 22:58 - همسفرمیلادعیدی -

پنجمین جلسه از دور اول سری کارگاه‌های آموزشی عمومی‌کنگره ۶۰ کارگاه خرم آباد ویژه مسافران و همسفران با استادی مسافر رضا بهرامی‌نگهبانی مسافر توکل و دبیری مسافر حمید با دستور جلسه جشن گلریزان در تاریخ ۱۳۹۹/۰۸/۲۲ رآس ساعت ۱۶ آغاز بکار کرد ‌.

خلاصه سخنان استاد:

سلام دوستان رضا هستم مسافر

خیلی خوشحال هستم که در جمع شما دوستان هستم.

همان‌طور که مستحضر هستید، امروز، در سال ما یک هفته راداریم که امسال 2 هفته با دستور مهندس به‌عنوان "گلریزان" اعلام گردیده است ولی در یک روز جشن برگزار می‌شود. این به خاطر این است که ما قدردان هستی و کائنات باشیم که به این نعمت رسیده‌ایم. از لژیون مرزبانی تشکر می‌کنیم به خاطر تزئینات، که مسلمأ برای بهتر و شادتر شدن جشن می‌باشد. اما گلریزان رسم و رسومی‌است که از قدیم در ایران وجود داشته و بیشتر این امر در زور‌خانه‌ها برگزار می‌شد و پهلوان‌های زورخانه سبدی را می‌آوردند و برای کسانی که مشکل مالی داشتند پول جمع‌آوری می‌کردند و این کار بسیار زیبایی است. در کنگره ما متوجه شدیم که منافع ما در جمع است و ما نمی‌توانیم این را بگوییم که هرچه هست برای خودمان و خانواده‌مان است. برای اینکه این انرژی در کنگره به‌صورت رفت‌وبرگشت باشد باید همگی کمک کنیم.زمانی که در پارک بودیم و کلاسها آنجا برگزار می‌شد، سال اولی که گفتیم این هفته جشن گلریزان است همه تعجب کردند و باز به حمدالله برگزار شد و حدود 800 هزار تومان جمع شد و یک استارتی بود برای لژیون خرم‌آباد، که ما در آن زمان هفت هشت نفر بودیم. ما از جایی شروع کردیم که مثل انسان‌های اولیه در یک چادر و جلوی باران لژیون برگزار می‌شد. اما امروز در این سالن زیبا و این تزئینات و در کنار شما دوستان جلسه برگزار می‌شود. ما از آن رقم پایین به این رسیدیم که سال گذشته 97 میلیون جمع شد، یعنی ما هرسال بهتر از پارسال بودیم. اگر گلریزان در NGO( سازمان‌های مردم‌نهاد) برگزار شود، دوستانی هستند که تجربه آن را دارند، شاید به‌زور یک‌میلیون جمع شود اما در کنگره و این مبالغ فقط نیروهای دیگری هستند که ما را به جلو هل می‌دهند. دیروز آقای منصوری دیده‌بان محترم اعلام کردند که در اصفهان 7 پهلوان در شعب اصفهان اعلام حضور کردند. این‌ها کسانی هستند که از آن زندگی جهنمی‌و سرتاسر ظلمت رها شدند. آیا به غیر این است که استادان مهندس بیست سال پیش به او گفته‌اند بجای اینکه ساختمان بسازید انسان‌ها را بسازید. فقط کسانی که عمق ظلمات و تاریکی‌ها را دیده‌اند پتانسیل این را دارند که به کنگره کمک نمایند و یا پهلوان شوند. به نظر من اگر تمام زندگی‌ات را بدهی می‌ارزد که از اعتیاد بیرون بیایی و این گلریزان یک تمرین برای بزرگ شدن است. کنگره 60 با قشر متوسط حمایت می‌شود. کسانی هستند که انگشتر و النگوی همسرشان را می‌فروشند و عضو لژیون سردار می‌شوند. این‌ها آینده خود و فرزندانشان را می‌سازند. من معتقدم اگر کمک نکنیم از ما گرفته می‌شود. شما نگاه کنید ببینید چه کسانی اینجا هستند؟ کسانی که خدمتگزار هستند و به قول بچه‌های امروز یک تیک‌اف می‌شوند. همین افرادی کسانی بودند که ساعت 3 و یا 4 بعدازظهر از خواب بیدار می‌شدند و حال با بالا رفتن جهان‌بینی، ساعت 6 صبح پارک می‌آیند و ورزش می‌کنند.قسمتی از کتاب آسمانی میگوید: بعضی از انسان‌ها وقتی سوار کشتی می‌شوند و درگیر طوفان می‌شوند همگی دعا می‌کنند که پروردگارا ما را نجات بده، اما وقتی‌که نجات پیدا کردند یادشان می‌رود که چه عهدی باخدا بسته‌اند.من صدها مورد دیده‌ام که گفتند اگر فرزندمان از اعتیاد بیرون بیاید چه کمک‌ها که به کنگره خواهیم کرد. اینجا هزار نکته باریک‌ترازمو اینجاست. " نه هرکه سر بتراشد قلندری داند" حال ببینید چه چیزی باعث شده که این افراد خدمتگزار از کار، تفریح زن و بچه‌شان می‌گذرند و به این جمع آمدند تا خدمت کنند.

آیا ما به اینجا و این دنیا امده‌ایم که فقط بخوریم وبخوابیم؟ خوش به حال کسانی که صحبت‌های مهندس را گوش می‌کنند و آن‌ها را در زندگی‌شان عملی می‌کنند.

اگر توانایی مالی دارید بیایید و کمک کنید و مطمئن باشید جای خوبی هزینه می‌شود. مهندس در صحبت‌های شنبه بیان کردند که به افرادی که بالای سال سن دارند هشدار می‌دهیم که تکلیف مالی‌شان را مشخص کنند. از ثروتشان برای بچه‌هایشان بگذارند و به دیگران نیز کمک کنند.در کنگره ما، ماهی دست شخص نمی‌دهیم بلکه ماهیگیری آموزش می‌دهیم. شخصی که از اعتیاد بیرون می‌آید سال‌به‌سال وضع زندگی‌اش بهتر می‌شود و اگر درب شعب را ببینیم همه با ماشین‌های خارجی به شعب می‌آیند و این وعده خداوند است.

تشکر از اینکه به سخنانم گوش کردید.

عکس: مسافر فرهاد

تایپ: مسافر محسن

تنظیم و ارسال: مسافر محمد

منبع: کارگاه آموزشی خرم آباد
ادامه مطالب در آرشیو کارگاه‌های آموزشی کنگره 60

پهلوان کسی است که بتواند کمک کند
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی