loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 415
دوشنبه 18 آبان 1399 زمان : 3:37

جشن گلریزان امسال با آغاز تاسیس دانشگاه کنگره 60 مصادف شده و امید است که طبق معمول هر ساله مسافران و همسفران این جشن را هر چه باشکوه‌تر برگزار و حمایت کنند. بخشنده بودن بیش از آن‌که توانایی مالی بخواهد قلبی بزرگ می‌خواهد.

با 3 نفر از اعضای نمایندگی صالحی که عضو لژیون سردار هستند به صحبت نشسته‌ایم تا از احساس و تجربه آن‌ها جویا شویم؛ همسفر لیلا جایگاه دبیری، راهنمایی تازه‌واردین و خدمت در سایت را تجربه نموده‌اند، همسفر معصومه نیز در جایگاه‌های دبیری و نگهبانی خدمت کرده‌اند و همسفر فروغ که به تازگی به خدمت در لژیون سردار مفتخر شده‌اند. در ادامه گپ و گفت صمیمی‌ما را با این عزیزان می‌خوانید.

جناب مهندس می‌فرمایند: (اگر کاری بار معنوی داشته باشد بار مادی نیز دارد) نظر شما در این‌باره چیست؟

همسفر فروغ: به نظر من اگر انسان از انجام کاری رضایت قلبی و حس خوب داشته باشد قطعاً این احساس خوب، موقعیت‌های کاری و فرصت‌های بیشتر را به دنبال خواهد داشت.

همسفر معصومه: هر کاری که ما انجام دهیم بازتاب آن در زندگی خودمان است، با توجه به این قانون تکامل انسان در جمع اتفاق می‌افتد و ما انسان‌ها در هم تنیده هستیم و به نوعی در زندگی یکدیگر نقش مثبت و منفی داریم، زمانی که من نوعی انرژی و وقت خود را در راه خدمت به دیگر انسان‌ها قرار دهم این انرژی تغییر شکل یافته و مجددا به سمت من برمی‌گردد که این اتفاق در کنگره60 بسیار مشهود است، هرگاه من خدمت مالی و معنوی کنم با شعوری که خود هستی دارد نقاط ضعف صورپنهان و آشکار مرا شناسایی کرده و این ضعف‌ها را در زندگی من (چه به صورت مادی و چه معنوی) جایگزین می‌کند.

همسفر لیلا: من به شخصه زمانی که عضو لژیون سردار شدم به هیچ وجه منتظر نبودم مالی را که بخشیدم چندین برابر به من بازگردد. حضور من در لژیون سردار باعث شد بخشیدن را بهتر درک کنم، بخشیدن و گذشتن از چیزهایی که برای خودم در اولویت قرار داشت. آموزش آن را در کنگره کسب نموده و تفکر نیز کرده بودم و با شرکت در لژیون سردار توانستم آن را تجربه کنم و دیدم بخشیدن از مال اصلاً کار سختی نیست و باید بکاریم تا بتوانیم درو کنیم و اگر نکاریم و نبخشیم مانند کویری خشک خواهیم شد که هیچ چیز در آن رشد نمی‌کند و نمی‌روید و همیشه باید منتظر طوفان شن باشیم چون چیزی در آن نروییده که در برابر طوفان مقاومت کند.

به نظر شما بزرگترین مانع برای حضور افراد در گلریزان و لژیون سردار چیست؟

همسفر فروغ: با توجه به درمان و خدمات در کنگره که از ابتدا تا انتها با عشق، ایمان و محبت همراه است به جز موانع مالی که اکنون همگی بیش از پیش آن را لمس می‌کنیم دیگر نباید و نشاید مانعی باشد.

همسفر معصومه: به نظر من آگاهی نداشتن از قانون هستی و کائنات و همین‌طور آگاهی نداشتن از این‌که هر خدمت و محبتی که به تو می‌شود را به هرصورتی باید جبران کنی حتی اگر آن خدمت کننده از تو توقعی نداشته و این خدمت بلاعوض باشد، اما وظیفه داری برای شکرگزاری و قدردانی آن را جبران کنی وگرنه طبق قانون هستی از تو باز پس گرفته می‌شود، این انرژی باید مدام درحال جریان باشد و این موضوع به صورت داد و ستد است.

همسفر لیلا: به نظر من اعتقاد و ایمان افراد می‌تواند مانعی برای حضور در گلریزان و یا لژیون سردار باشد. خداوند برای ایمان آوردن انسان‌ها نشانه‌های بسیاری فرستاده اما عده‌ای ایمان نمی‌آورند. باید از افرادی که با ایمان سالم به کنگره 60 کمک کردند درس بگیریم اما بدانیم که کنگره از لحاظ مالی احتیاج به کمک ندارد. اگر شما از تک تک کسانی که عضو لژیون سردار هستند بپرسید زندگی شما بعد از عضویت در لژیون سردار چه تغییراتی داشته مانند من خواهند گفت که تغییرات مثبت زیادی از جمله آرامش، آسایش و مهم‌تر از همه ایمان که این‌ها اگر نشانه نیست پس چه هست.

وظیفه ما در قبال کنگره از نظر مالی یا معنوی چیست؟

همسفر فروغ: از نظر معنوی این‌که بتوانیم با خدمات خود کنگره را در محقق شدن اهداف آن یاری رسانیم و آموزش‌ها را با دل و جان فرا بگیریم، و از نظر مادی هر کس به وسعت دل خود از قطره تا دریا کمک کند.

همسفر معصومه: حمایت کردن از این سیستم با خدمت کردن (مالی یا معنوی) صورت می‌گیرد و دیگر این‌که در این زمان که درمان من و مسافرم پایان یافته کار من تازه شروع شده، اکنون باید خدماتی را که به ما شده جبران کنم. کمک مالی برای ایجاد شعبه‌های جدید در همه شهرها و مناطق کشور و تعلیم نیروی انسانی و پرورش دادن کمک‌راهنما برای اداره این شعبه‌ها که قطعا همه این کارها نیاز به هزینه دارد و ما اعضای کنگره باید آن را تامین کنیم.

همسفر لیلا: گذشتگان کاشتند و ما برداشتیم حال ما باید بکاریم تا آیندگان برداشت کنند. افراد بسیاری مانند ما قرار است روی این صندلی‌ها بنشینند، باید به این موضوع توجه زیادی کنیم. موضوع دیگر این‌که اگر قرار بود کنگره از جای دیگر کمک بگیرد هیچ‌گاه در این جایگاه بالا نبود و رشد و پیشرفت نمی‌کرد و همیشه باید منتظر کمک از دیگران می‌ماند، در نتیجه می‌توان متوجه شد که با کمک ما به کنگره چه اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد و همه این اتفاقات را مدیون جناب مهندس حسین دژاکام هستیم که با تفکر و تصمیمات ایشان این فرصت بی‌نظیر در اختیار ما گذاشته شده است.

جناب مهندس عقیده دارند که قدرت ما در پولمان نیست بلکه در توانایی بخشش ماست، نظر شما چیست؟

همسفر فروغ: من نیز با نظر جناب مهندس موافق هستم چرا که همه ما افراد بسیاری را می‌شناسیم که با وجود پول و مال فراوان، دست دهنده ندارند و اصلا نمی‌دانند بخشش از مال به چه معناست و هیچ‌گاه این لذت را نمی‌چشند.

همسفر معصومه: زمانی که من پول داشته باشم اما توان پرداخت آن را به دیگران نداشته باشم در حقیقت این یک فقر در صورپنهان من است. غنی بودن به پول و دارایی نیست بلکه به بخشش آن است، اگر من با درآمدی که اکنون دارم بتوانم بخشی از آن را ببخشم قطعا زمانی که از نظر مالی بی‌نیاز باشم نیز می‌توانم، اما اگر با همین شرایط مالی معمولی که دارم نتوانم از مال خود ببخشم در شرایط مالی بهتر نیز توان و جرات پرداخت از مال خود را به دیگران نخواهم داشت.

همسفر لیلا: در جهان ما پول نقش انرژی را دارد و داشتن مال برای ما انرژی به همراه دارد، حال اگر بخواهیم که اسیر مادیات شویم باید تمام انرژی خود را صرف مال کنیم و به عبارتی اسیر مال خود خواهیم شد. به نظر من قدرت دست مادیات است که چه کاری بکنیم و چه کاری نکنیم ولی اگر بتوانیم ببخشیم آن گاه مال و مادیات اسیر ما خواهند شد و ما بر آن‌ سوار هستیم. در حقیقت قدرت دست ماست که با بخشش مال خود برای آن تصمیم بگیریم.

هر ساختاری برای حفظ و بقای خود تلاش می‌کند، وظیفه همسفران برای حفظ و بقای کنگره 60 یا در حقیقت آبیاری درخت تناور کنگره 60 چیست؟‌

همسفر فروغ: وظیفه ما همسفران با توجه به مافیای قوی، محکم و سابقه‌دار مواد مخدر این است که تا حد امکان تلاش کنیم تا بتوانیم به کمک‌راهنمایی برسیم و در زمانی نه چندان دور خدمتی در این سیستم پر خیر و برکت ایفا نماییم.

همسفر معصومه: ما همسفران نقش بسیار مهمی‌داریم و اگر فقط نقش خودمان را به نحو احسن ایفا کنیم خود به خود این اتفاق می‌افتد، مسافر من حدود 3 سال است که از بند اعتیاد رها شده و در کنگره حضور ندارد اما من هنوز احساس نیاز می‌کنم و تشنه آموزش‌ها و خدمت کردن هستم. خدا را شکر می‌کنم که مسافرم آن‌قدر آموزش گرفته که مخالفتی با حضور من در این مکان ندارد و از نظر مالی نیز کنگره را حمایت می‌کند و یکی از مشوقین من برای ورود به لژیون سردار بود. همواره شاکر خداوند هستم که این بستر برای من همسفر مهیاست تا خدمت کنم و نقش خود را در حفظ و بقای این سیستم الهی ایفا کنم، من چه در کنگره باشم و چه نباشم این راه ادامه دارد اما افسوس برای من می‌شود اگر از این مسیر الهی فاصله بگیرم.

همسفر لیلا: در نوشتار‌ها آمده که همسفر کسی است که سابقه اعتیاد ندارد و برای تعالی اهداف کنگره60 تلاش می‌کند. یکی از این اهداف محکم کردن پایه‌های مالی کنگره است و من همسفر با شرکت در لژیون سردار و بخشیدن از مال خود می‌توانم به محکم کردن این پایه‌ها کمک کنم تا با این کار تنه این درخت را تنومندتر و قوی‌تر کنم که آیندگان نیز بتوانند از آن بهره ببرند، همان‌طور که من از آموزش‌های کنگره بهره بردم و توانستم از تاریکی‌ها و ضد ارزش‌ها به سمت روشنایی و حال خوب قدم بردارم.

از این عزیزان تشکر می‌کنم که در این مصاحبه شرکت کرده و تجربیات و احساس خود را با ما به اشتراک گذاشتند، همین‌طور امیدوارم که جشن گلریزان امسال نیز به خوبی برگزار شده و همسفران همانند گذشته سربلند باشند. آرزوی موفقیت برای همه اعضای محترم لژیون سردار می‌کنم و ان‌شاالله برکت این خدمت در زندگیشان جاری باشد.

تهیه و تنظیم: همسفر معصومه، لژیون سوم
ادامه مطالب در آرشیو گفت و گو

کیمیاگری در کنگره 60 مسافرم را به رهایی رساند
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی