loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 371
سه شنبه 12 آبان 1399 زمان : 7:37

یکشنبه یازدهم آبان ۱۳۹۹ - 11:3 - همسفرمیلادعیدی -

جلسه نخست از دوره بیست و پنجم از کارگاه‌های آموزشی خصوصی همسفران کنگره60، نمایندگی صالحی به استادی همسفر فریده، نگهبانی همسفر بنفشه و دبیری همسفر زهرا با دستور جلسه «وادی دوم و تاثیر آن روی من» در روز سه‌شنبه 6 آبان‌ماه 1399 ساعت 16 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

وادی دوم : هیچ موجودی جهت بیهودگی قدم به حیات نمی‌­نهد، هیچ‌کدام از ما به هیچ نیستیم حتی اگر خود به هیچ فکر کنیم.

اگر این جمله را برعکس کنیم همه ما به هیچ هستیم حتی اگر خود به هیچ فکر نکنیم. این وادی چه چیزی به ما می­‌گوید؟ پاسخ ناامیدی یکی از اضلاع مثلث جهالت است؛ برای شناخت ناامیدی در جزوه جهان­بینی گفته شده که شخص توان حرکت و حوصله نداشته و حتی ممکن است مدتی حمام نرود، اما در عین حال گاهی اوقات باعث یک حرکت نیز می­‌شود. در وادی اول در مورد تفکر تاکید شده، برای چه تفکر می­‌کنیم و این تفکر ضد کدامیک از اضلاع مثلث دانایی است؟ پاسخ ضلع ترس است، در حقیقت تفکر می‌­کنیم که بتوانیم بر ترس­ خود غلبه کرده و در دل ترس برویم. کاری که وادی اول با ما انجام می‌­دهد حرکت دادن ماست و مفهوم تفکر، حرکت کردن از یک نقطه به یک نقطه دیگر است. بنابراین اصل موضوع تفکر حرکت کردن است حتی اگر این حرکت در ذهن ما صورت بگیرد، ممکن است خیلی وقت‌ها نخواهیم از کوه بپریم یا نخواهیم سفری انجام دهیم اما در نهایت تفکر یک حرکت را به دنبال دارد.

وادی دوم در مورد ناامیدی است و باید برای جدا شدن از آن تجربه‌ها را اجرا کرده و در حقیقت تفکر و حرکت کنیم. در ابتدای وادی دوم گفته شده: خوشحالیم که به جنگ نرم خود ادامه می­‌دهیم؛ مطلبی را من در آغازنامه خود نوشته بودم که اعضای خانواده در حال ستیز هستند، زیرا زمانی که تفکر می‌کنیم می‌­توانیم مطلبی را پیدا کنیم. در نتیجه برای وادی دوم هم تجربه و هم حرکت لازم است، باید آن دانشی را که کسب کرده‌ایم به عمل تبدیل کنیم، ناامید نشویم و نترسیم تا بتوانیم به چیزهایی که می‌خواهیم دست پیدا کرده و امیدوار بشویم.

حال چه چیزی باعث امیدواری ما می‌شود؟ اولین نیروی بازدارنده ترس و دومین نیرو در برابر عبور از ترس­ ناامیدی است. تصاویری که در ذهن ایجاد می‌شود به دلیل تجربه‌هایی است که به شکست منجر شده، اینکه بارها ضربه و شکست خورده‌ایم انرژی ما را گرفته و حس ما را خراب می­‌کند. اکنون ما متوجه می‌­شویم که باید با تجربه کردن از وادی دوم عبور کنیم، اما گام اول این است که ابتدا به اطراف­مان نگاه کنیم.

جهان‌بینی به معنی دیدن اطراف است، دیدن اینکه تحمل ما در برابر جهان چه اندازه است، راجع به جهان چگونه فکر می­‌کنیم، جهان با ما چه کار می­‌کند، چه کار انجام دادیم، چه چیزی متوجه شدیم، عمل و عکس­‌العمل ما چه بوده است؟ در این زمان با خودمان کمی‌فکر می­‌کنیم. تمام این جهان بر پایه نظم است؛ حرکت ستاره‌ها، اجرام آسمانی، اتفاقاتی که با حرکت زمین به دور خورشید صورت می­‌گیرد و باعث می‌­شود که به عنوان مثال الان پاییز است و سال بعد نیز این موقع پاییز باشد، یا در پاییز برگهای سبز آرام آرام زرد شده و می‌­ریزند، در بهار درختان شکوفه کرده و سبز می‌شوند؛ همه اینها نشان دهنده نظم هستند.

آیا در جهانی که همه موجودات و همه آفریده‌­ها از روی نظم حرکت می­‌کنند ممکن است وجود ما به هیچ باشد؟ ممکن است که ما بیهوده خلق شده باشیم و وجود ما بدون حساب و کتاب باشد؟ هر اتفاقی که تاکنون برای ما افتاده و هر چیزی که به انجام رسیده بر اساس نوع تفکرات و خواسته‌های ما و شاید یک مقدار هم برای تنبیه ما بوده است. بنابراین ما به هیچ نیستیم حتی اگر گاهی اوقات ناامید می‌شویم و به هیچ فکر ­کنیم. هر زمان که ناامید شدید می‌توانید به درختان نگاه کنید و یا به همه اتفاق‌هایی که در اطرافتان می‌­افتد، آن‌گاه متوجه می‌­شوید که همه چیز حساب و کتاب خاص خود را دارد.

قطره­‌ای کز جویباری می‌رود... در پی انجام کاری می‌رود.

گاهی اوقات از حوادث طبیعی ناراحت می­‌شویم و فکر می­‌کنیم که این‌ها حق ما نیست اما چه بسا اصلاً جایگاه ما به این اندازه­ای که روی زمین آنرا وسعت داده‌ایم و همه جا را تصاحب کرده‌ایم، نباشد. کما اینکه بیماری کرونا همین موضوع را تا اندازه­ای به ما نشان داد که اگر خداوند بخواهد بلافاصله و به راحتی می‌­تواند همه را حذف کند و ما هیچ کاری نمی‌­توانیم انجام دهیم. بنابراین باید تسلیم باشیم، صبر کنیم و آموزش ببینیم تا بتوانیم زندگی بهتری را برای خودمان بوجود بیاوریم. زمانی که تجربه خوبی را کسب کردیم حس سالم به وجود می‌آید که منجر به عقل سالم و عشق سالم می‌شود.

در ادامه جلسه دو تن از رهجویان لژیون پنجم، همسفر آذر و همسفر مینابا نوشتن چهل سی‌دی وارد سفر دوم شده و گل رهایی دریافت کردند.

سپس نگهبان دوره جدید از نگهبان دوره قبل تقدیر نمود.

و همچنین مسئولیت سایت که تاکنون در اختیار همسفر الهه بود به همسفر زهرا تحویل داده شد و از زحمات ایشان تقدیر به عمل آمد.

در ادامه جلسه استاد از ایجنت و مرزبانان محترم نمایندگی قدردانی و تشکر کردند، این عزیزان زحمات بسیاری برای همسفران می­‌کشند تا با برنامه­‌ریزی محیطی امن و آرام را مهیا کنند و همسفران بتوانند در آرامش آموزش ببینند.

و در پایان راهنمایان و همسفران نمایندگی صالحی نیز از ایجنت و مرزبانان خود تقدیر به عمل آوردند.

تایپ و نگارش: همسفر زهرا_ لژیون پنجم

ویرایش و تنظیم: همسفر معصومه_ لژیون سوم
ادامه مطالب در آرشیو کارگاه‌های آموزشی کنگره 60

نا امیدی، بزرگترین ابزار شیطان
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی