loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 342
دوشنبه 27 مهر 1399 زمان : 0:38

یکشنبه بیست و هفتم مهر ۱۳۹۹ - 10:12 - همسفرمیلادعیدی -

سومین جلسه از دوره بیستم کارگاه‌های آموزشی خصوصی ویژه همسفران کنگره 60؛ نمایندگی صائب تبریزی با دستور جلسه «هفته ایجنت و مرزبان» با استادی ایجنت شعبه همسفر لیلا، نگهبانی همسفر فاطمه و دبیری همسفر پریا، دوشنبه 21 مهرماه 1399 ساعت 16 آغاز به کار کرد.

سخنان استاد:

منت خدای عزوجل که طاعتش موجب قربت است و به شکر اندرش مزید نعمت.

هر نفسی که فرو می‌رود ممد حیات است و چون برمی‌آید مفرح ذات. پس در هر نفسی دو نعمت موجود است و بر هر نعمتی شکری واجب.

از دست و زبان که برآید کز عهده شکرش به درآید

خدا را شکر می‌کنم که می‌خواهم از این گروه تبعیت کنم. چند سال‌ طول کشید تا این شعر شیخ اجل سعدی شیرازی بعد از سال‌ها آموزش در کنگره برای من جا بیفتد. زمانی هنگام خواندن این شعر می‌گفتم؛ یعنی چه که هر دم و بازدمی‌باید برایش شکری انجام شود ولی با آموزش‌های کنگره یاد گرفتم که بزرگ‌ترین معجزه حیات خود حیات است و واقعاً این نفسی که بالا و پایین می‌شود، تماماً باید برایش شکر به‌جا بیاوریم. به نظر من خوشبخت‌ترین انسان‌ها آن‌هایی هستند که چشم نعمت بین دارند، یعنی می‌توانند، نعمت‌ها امکانات و فرصت‌هایی که کائنات در اختیارشان قرار می‌دهد را شاکر باشند. خدا را شکر می‌کنم که بار دیگر در خدمت شما عزیزان هستم‌. انشالله که این بیماری هرچه زودتر از سراسر کره زمین محو شود تا بتوانیم منسجم‌تر و بیشتر در کنار هم حضور داشته باشیم. این هفته‌؛ هفته‌ی ایجنت و مرزبان است در رأس خدمت بنیان‌گذار کنگره 60 و خانواده‌ محترمشان تبریک عرض می‌کنم. تبریک عرض می‌کنم خدمت دیده‌بانان عزیز، کمک راهنمایان عزیز و تمام اعضای کنگره. تمامی‌عزیزانی که در این دو جایگاه، «ایجنت و مرزبانی» از گذشته تابه‌حال قرار گرفته‌‌اند و انشا الله به فضل خدا از این به بعد عزیزانی که در این جایگاه قرار می‌گیرند. تبریک به‌خصوص خدمت ایجنت محترم بخش مسافران آقای احمد و مرزبانانی که در کنار ایشان فعالیت می‌کنند و در بخش همسفران، خدمت خانم نسترن و خانم آزیتا تبریک عرض می‌کنم. خداوند، پروردگار جهانیان برای هدایت هستی کارگزارانی دارد و خودش مستقیم عمل نمی‌کند، اعم از انس و جن و ملائکه.

همیشه برای اینکه از خداوند تشکر کنیم؛ باید از کارگزاران و مخلوقاتش تشکر کنیم. یک روایتی است می‌گوید: «لم یشکر مخلوق و لم یشکر خالق.»

کسی که از مخلوقین خدا تشکر نکند از خود خدا تشکر نکرده است. در قسمت پایین‌تر سیستم‌هایی که وجود دارند بر روی کره زمین و حالا سیستم کنگره 60 هم درست است که بنیان کنگره آقای مهندس هستند ولی برای اداره سیستم کنگره خودشان مستقیماً عمل نمی‌کنند‌ در جایگاه‌های مختلف یکسری افراد را در نظر گرفته‌اند که سیستم کنگره را بچرخانند. در بخش اجرایی کنگره مرزبانان عزیز این کار را انجام می‌دهند و وظیفه حساس و خطیری دارند. وظیفه آن‌ها برقراری نظم است و اینکه افراد حرمت‌ها را رعایت کنند وقتی‌که همه شما در جلسه‌ نشسته‌اید و می‌بینید که جلسه خیلی آرام است، برق هست، سیستم گرمایش و سرمایشی، مرزبانان به همه این‌ها نظارت می‌کنند و ایجنت هم ناظر بر اعمال این عزیزان است تا هماهنگی‌ها را انجام دهند.

از حضور تک‌تک شما ممنونم که امروز در این جشن شرکت کردید. اصولاً تمام این جشن‌ها و مراسمات برای این است که ما قدردانی را در کنگره یاد بگیریم. این قدردانی یعنی احترام گذاشتن به جایگاه‌ها در دانشکده افسری اگر یک نشان نظامی‌گری را روی یک درخت قرار بدهند همه به آن درخت احترام‌ می‌گذارند؛ در حقیقت احترام به آن نشان و جایگاه است. این رعایت احترام بر همه ما واجب است اگر کسی تخطی کند ما باید تذکر بدهیم که شما در کنگره باید به فلان جایگاه احترام بگذارید حتی اگر منی که در این جایگاه قرار دارم اشتباه عمل کنم چون اگر غیر از این باشد سیستم کنگره از هم پاشیده می‌شود. حالا این قدردانی و احترام باید هم مادی و معنوی باشد، هم باید درونی و هم بیرونی باشد. معنوی این است که به هم دیگر احترام بگذاریم و مادی این است که با پاکت این کار را انجام دهیم. زمانی که هرکدام از ما می‌خواهیم برای جایگاهی قدردانی انجام داده و پاکتی بدهیم، اینجا یک نبردی صورت می‌گیرد بین نفس و عقل. ذهن حسابگر است و می‌آید و می‌نشیند و حساب کتاب می‌کند ولی عقل نه عقل و روح از هم تبعیت می‌کنند و اینجاست که حساب و کتاب کنار می‌رود؛ بنابراین تمام این گزینه‌هایی در کنگره برای این است که ما بتوانیم از خودمان رد شویم. مسافری که نتواند از پولش بگذرد، نمی‌تواند از موادش بگذرد، همسفری که نتواند از پولش بگذرد، نمی‌تواند از ضد ارزش‌ها بگذرد. تمام آن‌هایی که در کنگره در حال خدمت کردن هستند، اصلاً به خاطر پول نیست به خاطر عشقشان است. اگر این عشق نباشد یک روز هم نمی‌آیند. مرزبان‌ها باید قبل از همه حاضر باشند و بعد از همه ازاینجا بروند.

هیچ‌کس نیست که بخواهد با این عشق به این صورت خدمت کند. وظیفه ماست که همگی در هر مناسبتی که هست از عزیزانی که در هر جایگاهی قرار دارند نهایت قدردانی را کنیم. ما چهار جشن داریم جشن همسفر، جشن دیده‌بان، جشن ایجنت و مرزبان و جشن کمک راهنمایان. همه می‌دانید که باید به بهترین نحو و از طریق پاکت قدردانی کنیم. نکته آخر وقتی‌که به این دنیا آمده‌ایم دو گزینه را در اختیار ما گذاشته‌اند یکی راحت‌طلبی و آسایش و گزینه دیگر رشد و تغییر است. همه ما که اینجا نشسته‌ایم گزینه دوم را انتخاب کردیم، رشد و تغییر را انتخاب کردیم در هر موقعیتی که هستید بی‌تابی نکنید، غصه نخورید، بدانید که همه این‌ها در جهت خیر است و به نفع ما است و ما باکمی‌صبر و آموزش و آگاهی که کنگره همه این‌ها را به ما داده می‌توانیم به هدف خودمان دست پیدا کنیم.

تنظیم مطلب و تهیه عکس: همسفر زهرا لزیون هشتم
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي

ایجاد دانشگاه، حرکتی عظیم
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی