loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 375
دوشنبه 27 مهر 1399 زمان : 9:39

شنبه بیست و ششم مهر ۱۳۹۹ - 17:15 - همسفرمیلادعیدی -

جلسه پنجم از دور یازدهم کارگاه‌های آموزشی خصوصی کنگره 60؛ ویژه مسافران نمایندگی تخت جمشید با استادی ایجنت شعبه مسافر محمد، نگهبانی مسافر رامین و دبیری مسافر احمد با دستور جلسه «هفته ایجنت و مرزبان»، پنج‌شنبه 24 مهرماه 1399 ساعت 17 برگزار شد.

سخنان استاد:

سلام دوستان محمد هستم مسافر. از دبیر محترم و نگهبان گرامی‌بابت برگزاری جلسه امروز و همچنین دادن این جایگاهی خدمتی تشکر می‌کنم.

دستور جلسه این هفته که روز پایانی هم هست، جشن هفته ایجنت و مرزبانی است که جا دارد به‌تمامی‌ایجنت‌ها و مرزبانان نمایندگی‌های کنگره 60 این روز زیبا را تبریک عرض کنم و همین‌طور به بنیان کنگره 60 که بستری را برای آموزش گرفتن، درمان شدن و وارد بحث خدمت شدن مهیا کردند.

ممکن است بعضی از دوستان آشنایی کامل با کلمه ایجنت و مرزبانی نداشته باشند، ببینیم برای چه چیزی آقای مهندس چهار جشن را در دستور جلسات کنگره قرا داده‌اند؟ برای اینکه افراد در مسیر زندگی‌شان یاد بگیرند که باید نسبت به بعضی از مسائل بی‌تفاوت نباشیم و بتوانیم مراتب تشکر و قدردانی‌مان را انجام دهیم. ما در این 52 دستور جلسه جشن هفته همسفر، جشن هفته راهنما، جشن هفته دیده‌بان و جشن هفته ایجنت و مرزبانی. درگذشته جشن هفته دیده‌بان، ایجنت و مرزبان باهم برگزار می‌شد و به دلایلی که در گروه دیده‌بانی تصمیم‌گیری شد، جشن هفته دیده‌بان و ایجنت و مرزبان از هم جدا شدند.

حال ببینیم مرزبان و ایجنت چه کسانی هستند؟ افرادی با مصرف انواع مواد مخدر برای درمان وارد کنگره 60 می‌شوند، سفر اول خودشان را شروع می‌کنند و در مدت‌زمان 10 الی 11 ماه به رهایی از اعتیاد می‌رسند. زمانی که به رهایی رسیدند، هر فردی نسبت به خواسته خودش می‌تواند در این سیستم برای انجام خدمت ادامه بدهد و به‌نوعی کمک بکند. زمانی که فرد متوجه می‌شود که باید به دیگری کمک بکند که ببیند دیگرانی هم در این مسیر به او کمک کرده‌اند و این می‌شود که مسیر خدمتی را به‌صورت بلاعوض انجام بدهد.

فرد وارد سفر دوم می‌شود و آموزش‌های لازم را دریافت می‌کند و در آزمون کمک راهنمایی شرکت می‌کند. امسال اسفندماه هم آزمون کمک راهنمایی برگزار می‌شود و افرادی که می‌توانند و واجد شرایط هستند در این آزمون شرکت می‌کنند. عده‌ای در این آزمون شرکت می‌کنند و با قبولی در آزمون مفتخر به دریافت شال کمک راهنمایی می‌شوند. عده‌ای هم در شعبه در قسمت‌های دیگر شروع به خدمت می‌کنند و جایگاهی را کسب می‌کنند. عده‌ای هم شاید وقتشان ایجاب نکند که در شعبه حضور مستمر داشته باشند، اما ازلحاظ مالی کمک می‌کنند.

مرزبانی با آراء مستقیم خود اعضا انتخاب می‌شود و باید فرد وارد سفر دوم شده باشد، سفر اولش را با موفقیت طی کرده باشد و 9 ماه هم از سفر دومش گذشته باشد می‌تواند در انتخابات مرزبانی شعبه شرکت کند و افرادی که عضو کنگره 60 همان شعبه هستند باکارت عضویت و کنگره که روی آن نام نمایندگی درج‌ شده است به او رأی می‌دهند. در هر شعبه 5 مسافر در قسمت مسافران و 2 همسفر در قسمت همسفران عهده‌دار این جایگاه خدمتی هستند. البته بسته به شرایط شعبات ممکن است تعداد مرزبانان بیشتر هم باشد.

مرزبان برای مدت 14 ماه در این جایگاه خدمتی انتخاب می‌شود. کار مرزبان در شعبه فقط اجرایی است و هیچ کار نظارتی انجام نمی‌دهد. کار نظارتی به عهده ایجنت همان شعبه است. خدمت در جایگاه مرزبانی سخت است و این‌طور فکر نکنید که کار راحتی را انجام می‌دهد. نشانه مرزبان در هر شعبه با شال زردرنگ مشخص‌شده است. مرزبان از ساعت 1.5 ظهر درب شعبه را باز می‌کند و تا آخرین نفری که از شعبه خارج می‌شود، ساعت 9 شب درب شعبه را قفل می‌کند و به منزل می‌رود. مرزبان هم مثل همه ما مشکلات کاری و مشکلات زندگی خودش را دارد و این‌طور نیست که ما فکر بکنیم که هر کس در کنگره خدمت می‌کند بیکار است یا خیلی پول‌دار است. نه این‌طور نیست. بلکه دوست دارد که کمک بکند، چون به او کمک شده است.

تولدهایی که برگزار می‌شود به‌وسیله مرزبان کنترل می‌شود. تازه‌واردی که وارد شعبه می‌شود وظیفه پذیرش اولیه و ثبت پورتال به عهده مرزبانی و ثبت ورودی و خروجی رهجوها در لژیون‌ها به عهده مرزبانی است. یا اینکه مرزبان خدمت برای کسی که می‌خواهد خدمتی را در شعبه انجام بدهد باید به مرزبانی مراجعه بکند که آیا صلاحیت خدمتی را دارد یا خیر؟ خدمت دیگر هم بحث مالی است، عزیزانی که سبد، یا به‌وسیله دستگاه پوز در شعبه حمایت مالی می‌کنند، یکی از مرزبان‌ها وظیفه ثبت این امور را به عهده دارد و گزارش آن را برای دفتر مرکزی که در تهران قرار دارد ارسال می‌کند.

ایجنت شعبه چه کسی است؟ ایجنت شعبه هم کسی است که با مصرف مواد مخدر وارد شعبه می‌شود، مسیر 10 تا 11 ماه درمان را طی می‌کند، وارد سفر دوم می‌شود و مراحلی را طی می‌کند. وارد جایگاه کمک راهنمایی می‌شود، از بین کمک راهنماهای یک شعبه یک نفر به‌عنوان ایجنت همان شعبه انتخاب می‌شود و باید 5 سال هم از مدت‌زمان رهایی‌اش گذشته باشد. آمار رهایی و خدمتگزارانش در نظر گرفته می‌شود؛ و در شورای دیده‌بانی که از بنیان کنگره آقای مهندس و 14 نفر دیده‌بان برای خدمت در جایگاه ایجنتی تصمیم‌گیری می‌شود. مدت‌زمان خدمت ایجنت در شعبه 14 ماه است.

ایجنت رابط بین کنگره دیده‌بانان و نمایندگی است که اطلاعات را دریافت می‌کند و به مرزبانان انتقال می‌دهد و در طی جلساتی که در شعبات هر 15 روز یک‌بار برگزار می‌شود این مهم صورت می‌گیرد. در هفته هم روزهای دوشنبه شورای دیده‌بانان باهم جلسه دارند. رنگ شال ایجنت کرم‌رنگ است. در کنگره رنگ شال نشان‌دهنده جایگاه است. وقتی شما وارد یک شعبه چه در شیراز یا شهر دیگر می‌شوید این اصل ثابت و در تمام شعبات یکسان است. ایجنت فقط نظارت بر کار مرزبانان دارد و همچنین راهنمای مرزبانان است. ایجنت هر شعبه هم زیر نظر دیده‌بان مربوط به شهرستان‌ها فعالیت می‌کند که در حال حاضر دیده‌بان مربوط به شعبه شیراز آقای احمد حکیمی‌هستند که اینجانب زیر نظر ایشان در حال خدمت هستم.

ما در این هفته از ایجنت و مرزبانان به‌صورت دادن پاکت تقدیر و تشکر می‌کنیم و این را بدانیم خدمتگزارانی که در کنگره در حال خدمت هستند برای پول نیست، بلکه برای کمک کردن به دیگران است و این را بدانیم که بدون گرفتن آموزش به هیچ جایگاهی نمی‌رسیم. شاید مرحله تبدیل و تغییر انجام شود، اما ترخیصی در کار نیست، چون یکی از مراحل گرفتن آموزش‌ها سپاسگزاری و قدردانی است.

تهیه و تنظیم: مسافر ایمان لژیون نهم
ادامه مطالب در آرشیو دستور جلسات هفتگي

ترس از گیر دل...
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی