loading...

درمان و رهایی

درمان بيماري اعتياد با روش DST

بازدید : 372
شنبه 23 آبان 1399 زمان : 5:37

پنجشنبه بیست و دوم آبان ۱۳۹۹ - 15:44 - همسفرمیلادعیدی -

جلسه چهارم از جشن گلریزان کنگره شصت ویژه همسفران نمایندگی صالحی با استادی کمک راهنما همسفر فاطمه، نگهبانی همسفر عذرا و دبیری همسفر سعیده با دستور جلسه «جشن گلریزان» روز سه‌شنبه 20 آبان‌ماه 1399 ساعت 16 آغاز به کار کرد.

خلاصه سخنان استاد:

در ابتدا هفته گلریزان را به همه شما تبریک می‌گویم، این هفته فرصتی برای شکرگزاری و قدردانی است و قطعاً برای همه برکت به همراه خواهد داشت. به نظر من امروز میدانِ عمل است؛ هر آن‌چه در طی یک سال اخیر در رابطه با گذشت، انفاق و... صحبت کرده و آموزش گرفته‌ایم، امروز می‌توانیم به مرحله اجرا درآوریم. در حقیقت امروز بذری را می‌کاریم که انشاالله در آینده نتیجه آن را خواهیم دید و چقدر خوب است که کاشت این بذر همراه با عشق، عقل و ایمان باشد؛ چرا که هیچ‌کدام از اینهابه تنهایی نتیجه خوبی در بر ندارد.

حساب عقل به تنهایی همان حساب (دو دو تا چهار تاست) و به نوعی فقط حسابگرانه است و ترس از آینده دارد، اما اگر فرد کمی‌چاشنی ایمان را به آن اضافه کند متوجه می‌شود که وعده خداوند دروغ نیست که «اگر انفاق کنید چندین برابر آن به شما بازگردانده می‌شود».

دیدگاه فردِ با ایمان در رابطه با بخشش مانند این است که او یک سطل آب را از رودخانه برمی‌دارد و فوراً جای آن پر می‌شود بنابراین جای ترس و نگرانی ندارد. در حالی‌که دیدگاهِ فردِ بی‌ایمان مانند این است که یک آجر را از دیوار ساختمانی برداشته و جای آن خالی می‌ماند و او مدام ترس این را دارد که نکند دیوار فرو بریزد.

در رابطه با ضلع عشق؛ تا زمانی که من عاشق خدمت کردن و کمک به هم‌نوع خود نباشم، نمی‌توانم این کار را انجام دهم. هرگاه این سه فاکتور (عشق، عقل و ایمان) با هم در وجود من باشند، آن زمان است که بذر من نتیجه خوبی دارد و نتیجه آن آرامش، حسِ خوب، انرژی و... است. نتیجه این بذر هم مادی و هم معنوی است. اما برای رسیدن به این دیدگاه و برای بخشش، ما نیازمند علم هستیم و برای اینکه علم به وجود بیاید من باید مواردی را به خودم یادآوری کنم؛ این‌که قبل از ورود به کنگره60 ما آرزوهایی داشتیم که با پول بدست نمی‌آمد اما حاضر بودیم همه زندگی خود را بدهیم و آن را بدست بیاوریم. آن آرزو رهایی مسافرمان، آرامش، عشق و محبت در زندگی و مواردی از این قبیل بود، زمان گذشت و اذن آن صادر شد تا من و شما به مکان مقدس کنگره60 وارد شدیم و نه تنها به این خواسته‌ها رسیدیم بلکه به خیلی چیزهای دیگری که برای ما رویا بود دست یافتیم.

این گذشتگان بودند که این بستر را مهیا کردند و در واقع کاشتند و ما از آن استفاده کردیم. به عنوان مثال سرهنگ صالحی این شعبه را که خانه ایشان بود به کنگره60 اهدا کردند و خودشان در جای دیگری مستاجر شدند، این کارها دل بسیار بزرگی می‌طلبد و این نشانه قدردان بودن و دانستن ارزش سلامتی است. من هم باید چیزهایی که بدست آوردم را ببینیم و قدمی‌بردارم تا بستری مهیا شود و انسان‌های همدردِ هم بتوانند از این موهبت و نعمت استفاده کنند.

فرصت گلریزان هم عنایت خداوند به ماست چراکه خداوند فرصت خدمت به بندگانش را به هر کسی نمی‌دهد. اگر امروز ما از این فرصت استفاده نکنیم بسیاری دیگر پیش‌تاز هستند که این کار را انجام دهند آن هم به این علت که این افراد نتیجه خدمت را دیده و به نقطه تفکر لازم رسیده‌اند. طبق فرمایش جناب مهندس باید بکاریم تا برداشت کنیم و همیشه باید چیزی را بدهیم تا یک چیز بهتری دریافت کنیم. در روش "دی.اس.تی" مسافر یک پنجم مواد مصرفی را کاهش داده و در ازای آن یک پنجم مواد شبه افیونی بدن خود را بدست می‌آورد. در هفته گلریزان نیز ما بخشی از مال خود را می‌دهیم و چیزهای بسیار دیگری را دریافت می‌کنیم. البته که نباید به چشم معامله به این موضوع نگاه کنیم زیرا اینجا بحثِ داد و ستد نیست بلکه بازی در آگاهی است؛ این‌که من بدانم بخشی از مال دیگران در مال من گنجانده شده است.

نکته دیگر این‌که هرکس خودش تعیین کننده توان خود در مشارکت مالی است و طبق گفته استاد امین در این امر باید به نحوی مشارکت کنیم که آنرا احساس کنیم، نه به معنای آن‌که در زندگی ما خللی وارد شود اما به نحوی که مقداری سختی و فشار هم در آن باشد. در پایان بدانیم که هر کاری انجام می‌دهیم به زندگی خودمان بازمی‌گردد، البته خدمت در کنگره60 داوطلبانه است اما اگر من داشته باشم و بگویم ندارم و انفاق نکنم، قطعاً کائنات همین شرایط را به من می‌دهد و مرا ندار می‌کند، اما وقتی بخشش می‌کنیم در جایی دیگر و زمانی که اصلاً انتظارش را نداریم این برکت به زندگی ما بازمی‌گردد. این‌ها قوانین هستی هستند و نباید آن‌ها را نادیده گرفت.

امیدوارم امسال جشن بسیار باشکوهی در نمایندگی صالحی داشته باشیم و بتوانیم مانند ساکنان آباد، بخش کوچکی از این بنا را آباد کنیم.

در ادامه جشن گلریزان با شکوه هرچه تمام تر برگزار شد.

در ابتدا از دنورهای نمایندگی تقدیر به عمل آمد.

همچنین اعضای سردار هریک از حس و حال خود گفتند و از ایشان تقدیر به عمل آمد.

در ادامه مراسم گلریزان به خوبی برگزار شد.

عکاس، تایپ و نگارش: همسفر الهه_ کمک‌راهنمای لژیون دوم

تنظیم: همسفر معصومه_ لژیون سوم
ادامه مطالب در آرشیو کارگاه‌های آموزشی کنگره 60

اهمیت تولید محتوا در سئو سایت
نظرات این مطلب

تعداد صفحات : 2

آمار سایت
 • کل مطالب : <-BlogPostsCount->
 • کل نظرات : <-BlogCommentsCount->
 • افراد آنلاین : <-OnlineVisitors->
 • تعداد اعضا : <-BlogUsersCount->
 • بازدید امروز : <-TodayVisits->
 • بازدید کننده امروز : <-TodayVisitors->
 • باردید دیروز : <-YesterdayVisits->
 • بازدید کننده دیروز : <-YesterdayVisitors->
 • گوگل امروز : <-TodayGoogleEntrance->
 • گوگل دیروز : <-YesterdayGoogleEntrance->
 • بازدید هفته : <-WeekVisits->
 • بازدید ماه : <-MonthVisits->
 • بازدید سال : <-YearVisits->
 • بازدید کلی : <-AllVisits->
 • کدهای اختصاصی